1968-ban a helyiek bulijaként indult, mára pedig zölden burjánzik és az egész országot várja az Újszegedi Partfürdőn a SZIN. Augusztus végén itt buliznak egy utolsó nagyot együtt a szegediek, a fővárosiak, a környékbeliek és a messziről jöttek is, mielőtt visszaülnének az iskolapadba, vagy a szabadságuk végével a munkahelyükre. A Szegedi Ifjúsági Napok a legjobb nyárzáró, ahol mindenki kedve szerint állíthatja össze a strandolásból, városi és zöld programokból, a helyi ízek élvezetéből, mozizásból, ismerkedésből és koncertekből a tökéletes válogatást.

 

Több mint 40 éve itt lépnek fel a közönséget megmozgató, legnépszerűbb magyar bandák, és a máshonnan esztétikai, nézetbeli okok miatt kitiltott zenekarok is itt mutathatták meg a zene erejét. A néhány év szünet után, 2003-ban újraindult fesztiválon az utóbbi években már izgalmas külföldi csapatok is csatlakoznak a magyarokhoz, hogy még színesebb legyen a szegedi zenei paletta.

A SZIN mindig előremutató volt, megmutatta, hogyan lehet városi környezetben vízparti fesztivált csinálni, bebizonyította, hogy a világsztárokkal teli nyári buli is lehet baráti, és azt is, hogy az öko és a fenntarthatóság amellett, hogy fontos, lehet érthető, vidám és fesztivál-kompatibilis. A visszatérő SZIN-rajongók mellett a Zöld Fesztivál díj, a nemzetközi Greener Festival Award és a Magyar Fesztiválszövetség kiváló minősítése is bizonyíték erre.

Tánccal, napozással, felszabadultan és alig várva: idén zenés zöld fővárossá tesszük Szegedet!

Időpont, helyszín:

2011. Augusztus  24-28.

Szeged, Újszegedi Partfürdő