A Rockmaraton ideiglenes pótlásaképp megszületett júliusi Metal Factory fesztiválon már belekóstolhatunk a friss Dalriada nagylemezbe élőben is; az igazi, nagyszabású önálló Őszelő lemezbemutató viszont augusztus 5-én Budapesten, a Barba Negrában lesz a Tales of Evening és a From the Sky társaságában! Jegyek már kaphatók a Rock1 rendszerében!

A Dalriada “Őszelő” című legújabb stúdiólemeze áprilisban jelent meg, és vele együtt végre elkészült a “Hazatérés – 15 év Dalriada” is, ami a folk metalosok első komoly koncertanyaga. A zenekar mélyebbre hangolt gitárokat, valamivel kevesebb népi hangszert és gitárcentrikusabb dalokat ígért, és címéhez hűen sok tekintetben ez lett a Dalriada legősziesebb, leginkább melankolikus hangulatú nagylemeze; igazi visszatérés a korai kiadványok hangulatához. Az “Őszelő” album 9+1 friss dallal foglal magába minden ismert elemet a hatalmas kórusoktól az epikus csatadalokig, és egészíti ki eddig sosem hallott megoldásokkal; szövegeiben pedig megeleveníti a magyar regéket, mítoszokat és történelmet.
Dalriada: Betyár-altató (Hivatalos videoklip)
Aligha szorul bemutatásra az esemény második főattrakciója – a Dudás Ivett énekesnővel az élen hódító Tales Of Evening hazánk egyik legnépszerűbb szimfonikus metal zenekara. Legutóbbi kiadványuk a nemzetközi viszonylatban is zseniálisan megszólaló angol nyelvű válogatáslemez, az “A New Dawn Awaits” volt; a következő nagylemezükön pedig gőzerővel dolgoznak, eddig a “Csak én látom” / “Leap Of Faith” című, két nyelven megjelent dal adhat támpontot, mire is számíthatunk.
Tales Of Evening: Csak én látom (Hivatalos videoklip)

From The Sky: Libera Me (Hivatalos videoklip)
A ROCK1, a H-Music és a BARBA NEGRA bemutatja:
DALRIADA
TALES OF EVENING
FROM THE SKY
2021.08.05. @ BARBA NEGRA
Jegyárak:
3500 Ft ▲ Elővételben
4000 Ft ▲ A koncert napján












