Repkedtek már pletykák, arról, hogy a kalapács Józsi fémjelezte Kard zenekar, ami tulajdonképpen a régen magyarul éneklő, majd angolba váltó Hard folytatása ismét Kalapáccsal, befejezi működését, de mostanáig semmi hivatalos információ nem volt a dologról. Viszont nem rég a Kard Facebook oldalán megjelent egy közlemény Kalapácstól miszerint valóban vége a dalnak. Alább olvashatjátok ezt szóról szóra.

„Talán hallottátok páran a hírt, de egy ilyen hír sosem lehet teljesen világos és minden szempontból feltáró és tökéletesen pontos. A hír úgy szólt, hogy a Kard feloszlott. Ez így nem pontos! Egyszerűen nem áltatjuk tovább magunkat azzal, hogy létezünk. Mindannyian egy csomó minden mással is foglalkozunk – ez leginkább az én elfoglaltságaim okán van rossz hatással a zenekar előmenetelére – de a legnagyobb baj az, hogy szinte lehetetlen teljesen új eredetivel elindulni a mai világban. A mi korunkban – itt az éveink számára gondolok – pedig ez hatványozottan igaz. A mostani környezet nem kedvez a zenei sokszínűségnek. A média trendeket követ, divatok és belső körök piacmegosztása szerint működik. Ez még a kereskedelmi tévék és rádiók esetében hagyján, de vérlázító, hogy a köz pénzét is sok esetben a célzottan gagyira herdálják el. Nem siránkozunk, tudomásul vesszük, hogy a sokszor elátkozott régi rendszer végén is toleránsabb és sokszínűbb zenei paletta volt tévében és rádióban egyaránt. A média elhallgatja, mi több eltusolja az emberektől, hogy létezik más is a mulatós puttyogtatáson és az alterbeat nyavalygáson kívül. Egyszerűen nincs esélye szinte senkinek, hogy valahogy tudomást szerezzenek róla. A Kard (Hard) megpróbálta a ma lehetetlent. Új, saját dalokat alkotott, nem játszott az elődzenekarok műsorából – maximum néha viccből, vagy vendégek kedvéért – nem vette fel a műsorára az Edda, a Pokolgép, a Mobilmánia dalait. Ezt az utat nem tudjuk most járni, nem megy. Úgy nem, hogy esélyünk sincs megmutatni, amit csináltunk. Életem legjobb lemezei közé sorolom a Kard egyetlen albumát és a Kardot megelőző Hard műsorát is nagyon szerettem. Utóbbi 10 évvel ezelőtt kezdődött, mégis 100 emberből 99 talán azt sem tudja, hogy létezett Hard és annak nyomán létrejött két éve a Kard. 18 évesen nem érdekelne, ahogy tettem annak idején: – Ugyan, majd csak el tudom mondani 20-30 év alatt minden mondanivalómat, hej, ráérek még! Most 53 éves vagyok. Ki tudja, mire érek, érünk még rá a hátralevőkben? Mindenesetre örülök, hogy ezekkel a zenésztársakkal összehozott a jósorsom és együtt tölthettük ezt a röpke időt. Remélem, csak szünetelünk, stagnálunk egy kicsit és talán bármi lehet egy későbbi jövőben. Adjon az ég hozzá erőt és időt! „Messze voltam, erre jártam, de holnap elmennék”. Eljött a holnap.”-Kalapács József

ARVE Error: The [[arve]] shortcode needs one of this attributes av1mp4, mp4, m4v, webm, ogv, url