Eltelt egy hét, ezért reméljük, a metál és a sport szerelmesei ismét velünk tartanak csütörtökön 17 órától a Rockvilágon.
Az első adás óta hangoztatjuk: a két fent említett műfaj között hatalmas az átfedés, mert a sportolók, szurkolók is hatalmas számban szeretik a metált, míg a zenészek és a zenerajongók között is akadnak bőven sportfanok.
“Keresztes hadjáratunknak” tekintjük, hogy közismert sportolókról, a sport világából ismert személyiségekről rántsuk le a leplet, bebizonyítva azt, hogy a metált nem csak a feketébe öltözött, nyáron is bakancsokban nyomuló tinik szeretik. Megtettük már ezt többek között Orosz Pállal, az FTC vezérigazgatójával, Mészöly Gézával, az Újpest vezetőedzőjével és több zenészről is elárultuk már, hogy bizony a futballmeccseken az ultrák szektoraikban érzik a legjobban magukat.
Most Máté Pál, a Sport TV főnöke “árulja el magát”. Kedden az MLSZ székházában, az NBI-es bajnokság sorsolása után készítettünk vele egy “szokványos interjút”, amely után bevallotta, hogy metál fanatikus. Diktafonunkat ismét működésbe léptettük, így elmondta, melyik együttes melyik dala miatt lett metálos, valamint azt is, melyik koncertre megy a jövő héten. Máté kéri a Rockvilág hallgatóit, hogy az egyik kedvenc bandája közelgő fellépésére is szép számmal vásároljanak belépőket azok, akik megtehetik.
Máté után az egyik legismertebb és legelismertebb magyar focicsapat tulajdonosa válaszol a kérdéseinkre. Új stadiont építettet, remek edzőpályákal, kifogástalan öltözőkkel, mosdókkal, modern lelátórészekkel. Az általa életre hívott akadémia Magyarországon és Európában is végigvert már mindenkit, játékosaik iránt hatalmas az érdeklődés, többek között a Manchester City vezetői is megkeresték már együttműködési ajánlatukkal. A felnőttekkel két kupát nyert már George F. Hemingway, a Budapest Honvéd tulajdonosa, az MLSZ NBI-es bizottságának és a tulajdonosok tanácsának az elnöke.
Természetesen nem csak focizunk és “bólogatunk” a beszélgetős blokkok közötti zeneszünetekben, de értekezünk a száguldó cirkuszról és a teniszről is.
A Forma 1-ben folytatódnak a küzdelmek, ám a Red Bull trükkös diffúzorainak a beszüntetése miatt mindenki a Red Bull és elsősorban Vettel jelentős visszaeesésére számít.
Wimbledonban a csajok és a srácok is izomból püfölik már a teniszzsugát, Czink Melinda speciel remekül indított (az első körben búcsúztatta a 10. kiemelt Stosurt!), így róla és a fő esélyesekről is beszélgetünk.
Maradjatok velünk, igyátok a söröket és esténként – vagy akár napközben is – tegyetek meg minden élvezeteset a metal- és sporttársadalom fennmaradásáért, gyarapodásáért 🙂





