Szeptember 20-án, Önkéntes Sorstalanság címmel jelenteti meg harmadik EP-jét a hazai rap-metal stílus egyik legmeghatározóbb formációja, a Beerzebub. A mosonmagyaróvári székhelyű csapat a három új dalból álló kislemezzel egy időben mutatja be a Rezsim című videoklipet. A rajongók október 4-én a Dürer Kertben hallgathatják meg élőben, hogy mit üzen a kormány – és ellenzékkritikus zenekar.

Hatodik klipjével a 2020-ban megjelent Kormány c. videó zenei, valamint szöveg- és képvilágát viszi tovább a dühös, nyers és szókimondó formáció.  

A zenekartól megszokott módon a Rezsim c. szám nem csak a kormányt, az ellenzéket, de a teljes magyar közéletet kritizálja. A dal egyszerre reflektál a társadalmat jellemző apátiára és közönyre, miközben az elmúlt időszak aktuálpolitikai történéseit elgondolkodtató és frappáns szövegezéssel idézi fel. 

A Beerzebub-hagyományokhoz hűen a Rezsimben is vendégművész színesíti az egyébként is izgalmas hangzásvilágot. A számban Knapp Oszkár, a Fragda, az Insane és a Rivers Ablaze zenekarok frontembere vendégénekel.  

Katalinka szájer, találj hazát! A hűségedért kerül alád lapát” – A szöveg rögtön egy erős felütéssel kezd, a feszes tempójú, itthon egyedülálló rapet és metalt ötvöző előadásmód pedig a dal végéig kitart. 

A szövegeket alapvetően én írom, persze az egész zenekarral megvitatjuk az eredményt – mondta el Bogyó, a Beerzebub frontembere. Sajnos, vagy szerencsére munícióból nincs hiány, elég csak körbenézni, elolvasni a híreket, vagy szimplán beszélgetni a postással. Mindenki frusztrált és tétlen, miközben újra meg újra ugyanazokat köröket járjuk.”

A klip képi világa lazán kapcsolódik a konkrét szöveghez, inkább a zenekar előző videóiból, valamint a Beerzebub képregényből építkezik, egy megkezdett, elképzelt történetet visz tovább. 

Nagyon röviden nem tudnám összefoglalni a videó mondanivalóját. Az egész tulajdonképpen fikció, de igencsak valós elemekkel. A jövőből érkező gyíkemberek magukkal ragadják a „kisembert”, és a silány értékrenddel bíró közéletben termelődő moslékot tömik a fejébe. Szerencsére azért elképzelhető, hogy van menekvés.” – mondta el Gábor, a Beerzebub dobosa. 

Az Önkéntes Sorstalanság cím már önmagában is utal arra, hogy az EP-n található másik két dal is a Rezsimhez hasonló, súlyos, a mindennapi életet és működést meghatározó történésekkel, a magyar társadalmat és közhangulatot tematizáló eseményekkel foglalkozik, meghökkentő, mégis fanyar mosolyra fakasztó tálalásban. 

A mosonmagyaróvári formáció a No Martyr Collective oszlopos tagjaként, a kollektíva első önálló budapesti megmozdulásán csíphető el legközelebb október 4-én a Dürer Kertben. 

A Rezsim c. klip linkje:

Beerzebub Önkéntes Sorstalanság EPK: https://drive.google.com/drive/folders/1f64v_Rq_gWhsgWeAv9FfdQ0LdUzUt24g?usp=drive_link

A zenekar Facebook oldala: https://www.facebook.com/beerzebubmowar 

A No Martyr Collective Facebook oldala: https://www.facebook.com/nomartyrcollective 

Az esemény Facebook oldala: https://www.facebook.com/events/2897298087090746