Pennhurst, Mennydörgés, Light at Night koncertek a Dürer Kertben

Három remek, modern metál zenekar ad koncertet május 31-én a Dürer Kert kistermében. Érkezik a Light at Night, a Mennydörgés és a Pennhurst. Míg előbbi kettő viszonylag fiatal csapat, a Pennhurst idén már 10. évét tapossa az undergroundban, így a neve nem véletlen csenghet ismerősen. A tavaly a MetalDays-t is megjárt zenekar jelenleg új albumán dolgozik, amiről biztosan egy, még sehol nem hallott dal is felhangzik majd a Dürerben....

Új helyszín – Viszlát Hódmezővásárhely, hello Mártély!

Kevesebb, mint 2 hónap múlva megnyitja kapuit hazánk underground extreme metal fesztiválja, a Lowland Fest! Az idei év egy különleges mérföldkő, hiszen ez lesz az ötödik alkalom, hogy megrendezésre kerül a fesztivál.  A hír igaz, új helyszínre költözik a 2024-es Lowland Fest. Idén megyünk nyaralni Mártélyra, ami Hódmezővásárhelytől mindössze pár km-re található. A régi Tiszapart Camping ad otthont a 4 napos őrületnek, ami a festői Tisza holtág és tájvédelmi körzet...

A Sleep Token önálló koncerttel tér vissza Budapestre.

A brit Sleep Token az elmúlt évek egyik legnagyobb sikere. Az anonimitásba burkolózó zenekar első albuma 2019-ben jelent meg, de igazán ismertek a 2021-ben kiadott második lemezükkel lettek, és már szinte minden helyszínt megtöltenek, a Wembley Arénás koncertjükre 10 perc alatt kelt el az összes jegy. A rejtélyes csapat tavaly augusztusban már adott egy izelítőt programjukból a Budapest Parkban az Architects vendégeként, most első önálló koncertjükre készülnek, és rögtön az...

Fájdalmas volt, gondolatébresztő, sokkoló…1914 koncerten jártunk.

Álmomban sem gondoltam volna, hogy az idei év általam leginkább várt eseménye egy kisklubos underground koncert lesz, háromlemezes kelet-európai headlinerrel, erre tessék… Az első világháború történéseit sludge/death metal műfajában megörökítő  1914 munkásságával pár hónappal a legutóbbi nagylemezük, a Where Fear and Weapons Meet megjelenése után, és nagyjából egy hónappal a 2022. március 15-re meghirdetett budapesti koncertjük és egyben az egész turné ukrajnai háború miatti lemondása előtt ismerkedtem meg.  Bár a harcok...

Ismét Budapestre jön a The Dead Daisies

November 15-én érkezik Budapestre a Dead Daisies 2024-es turnéja, ami az ősszel megjelenő új nagylemezt, és pár nap múlva eléhető címadó dalt is elhozza majd a budapesti közönségnek. Az ausztrálok előtt a White Lion egykori énekese, Mike Tramp lép fel, és szerepel a Beasto Blanco is.   Igencsak megpakolta 2023-at a Dead Daisies: a csapat december 3-án Budapesten is fellépett. A srácok azonban idén még jobban megtolják a bringát: május 10-én...

Új koncertszervező az undergroundban

2024 elején egy új zenei produkciós iroda jelent meg a hazai koncertszervezők között. A RebelVox Music Productions célja, hogy a mondern rock / metal ismertebb zenekaraival karöltve a feltörekvő csapatoknak is lehetőséget biztosítson a megjelenésre, ezzel építve az underground közösséget. Nagyvonalakban ez a lényeg, de nézzünk kicsit a sorok mögé. A RebelVox ötlete 2023 végén egy szimpla esti beszélgetésből született meg, amit egy hétköznapi házaspár folytatott egymás között. Adott volt...

“Egy újabb kiemelkedő fejezet kezdődik a Budapest Park történetében”...

Tavaly több mint 690.000 néző látogatott el a Budapest Parkba, és az előrejelzések alapján idén újabb rekordot dönthetnek. Az április 25-én induló tizenharmadik évadban hazánkban példátlan vizuális megoldásokkal erősítenek rá a biztonságos és minőségi éjszakai szórakozás élményére. A Budapest Park stabil növekedésének egyik alappillére az innováció, amely a szórakozó komplexum minden területére (a szervezeti fejlesztésektől kezdve a technológiai újításokon át a folyamatbeli finomhangolásokig) kiterjed. Az idei fókuszt a koncerteket követő...

Sabbath, Dio, Jethro Tull dalokat is előad májusban az...

Az első kiadás nagy sikere után ismét négy nagyszerű gitáros érkezik Budapestre az Electric Guitarlands turné keretében: Florian Opahle (Jethro Tull, Greg Lake Band), Angel Vivaldi, Nick Johnston és Rowan Robertson (Ronnie James Dio) áll majd az Analog Music Hall színpadára, május 12-én. 2023-ban Michael Angelo Batio, Gus G, Rowan Robertson és Andy Martongelli szerepelt az akkor elindított Electric Guitarlads turnén Európában. A G3 kistestvéreként is aposztrofálható produkció idén is...

“Egy újabb kiemelkedő fejezet kezdődik a Budapest Park történetében” – látványos...

Tavaly több mint 690.000 néző látogatott el a Budapest Parkba, és az előrejelzések alapján idén újabb rekordot dönthetnek. Az április 25-én induló tizenharmadik évadban...

Sabbath, Dio, Jethro Tull dalokat is előad májusban az Electric Guitarlands...

Az első kiadás nagy sikere után ismét négy nagyszerű gitáros érkezik Budapestre az Electric Guitarlands turné keretében: Florian Opahle (Jethro Tull, Greg Lake Band),...
13,827RajongókLájk
0KövetőKövetés
31KövetőKövetés
8FeliratkozókFeliratkozás

Ez is friss!

Nagy örömmel jelentjük be, hogy a Feröer-szigetekről származó Týr, akik a folk és a viking metal...
Nyáron sem maradunk ütős és modern metal bulik nélkül a fővárosban. Július elején új basszusgitárossal, és...
A kaliforniai Ugly Kid Joe lép fel június 28-án, pénteken Budapest legnagyobb belvárosi fesztiválja, a Budapest...
Három külföldi fellépővel lett teljes a jubileumi, harmincadik Rockmaraton fellépőinek sora. Nincs már más hátra, ha...
„Kezdünk megöregedni, úgyhogy ne hagyd ki ezt a turnét” – ezzel az őszinte figyelmeztetéssel hirdette meg...
A kultikus együttes a terézvárosi GÖDÖR klubban (1061 Budapest, Király utca 50.) 2024. május 31-én ünnepli...
Április 23-án kedden a Robot színpadára érkezik a tíz éve Lviv-ben alapult ukrán black&death 1914. A...
Finisben az AWS májusban érkező új lemeze. Itt a harmadik és egyben utolsó felvezető dal az...