Golgotha címmel október 2-án jelenik meg a Blackie Lawless vezette W.A.S.P. új nagylemeze, a 2009-es Babylon lemez folytatása. A banda, a hat évvel ezelőtt megjelent lemezhez képest változatlan felállásban készítette el az albumot. Blackie és Doug Blair gitáros mellett Mike Duda basszusgitározott és Mike Dupke dobolt a dalokban. Utóbbi azonban 9 év után ismeretlen okokból kifolyólag idén júliusban távozott, így Patrick Johansson, Yngwie Malmsteen ütőse játszik majd a bandával a turnén. A többek közt a Without Grief és a Stormwind zenekarokban is megfordult Patrick már 2006-ban is turnézott a W.A.S.P. alakulatával (mivel akkor Stet Howland-et kellett helyettesíteni), és az idei Bang Your Head fesztiválon már fel is lépett Blackie-ékkel. Az új W.A.S.P.  lemezről augusztus közepén már bemutattuk az első dalt,. most pedig az album nyitónótája is, a Scream.

{soundcloud}https://soundcloud.com/napalmrecords/wasp-last-runaway{/soundcloud}

A banda huszonhat éves The Headless Children lemezéről itt olvashatsz, míg a szintén klasszikus The Crimson Idol lemez itt található.

wasp 20150910

W.A.S.P. – Golgotha
(Október 02 – Napalm Records)

01. Scream
02. Last Runaway
03. Shotgun
04. Miss You
05. Fallen Under
06. Slaves Of The New World Order
07. Eyes Of My Maker
08. Hero Of The World
09. Golgotha