Néhány napja felröppent a hír, hogy a dán Volbeat zenekar kénytelen lemondani az angliai/írországi turné első öt állomását, mivel a frontember, Michael Poulsen egészségi állapota megromlott. A Volbeat remélte, hogy Poulsen jobban lesz, és a turné többi állomása nem kerül veszélybe, de sajnos az idő nem őket igazolta. Mivel Poulsen szigorú orvosi felügyelet alatt áll továbbra is, nem volt más lehetőség, le kellett mondani a teljes turnét.

Poulsen az európai turné alatt nagyon kimerült, így be kellett vonulnia a korházba, kivizsgálásra. Hivatalosan csupán a kimerültség Poulsen lerobbanásának oka, így remélhetőleg, ha kipiheni magát rendesen, akkor újra erőre kap, és tolhatja tovább a Volbeat szekerét.