Nomad elődje a kilencvenes évek kultikus thrash metal zenekara a The Bedlam volt. A Nomad már évek óta zenélget ilyen-olyan felállással, de mivel énekesük, Fodi egy ideje Japánban él, most egy új énekessel, neveztetesen a Csillag Születikből ismert Juhász Marcival, illetve a Neck Sprain basszusgitárosával, Nagy Leventével indultak újra. Visszatérésként Ajtó a mennybe címmel elkészült egy 4 dalt tartalmazó EP, valamint egy klip az Engedd, hogy még egyszer dalhoz. A banda már gőzerővel dolgozik az új nagylemezen, de közben arra is jutott idejük, hogy klipet készítsenek a Ne félj! című dalhoz: