Eredetileg már ősszel megjelent volna a tizenegyedik Iced Earth album, de a Plagues Of Babylon címet kapott anyag csak 2014 januárjában jelenik meg. A Plagues Of Babylon már a banda második nagylemeze lesz a 2011-es Dystopia után Stu Blockkal a mikrofonnál, és az első a Brent Smedley helyére érkezett új dobossal, az olasz Chaoswave-ből ismert Raphael Sainivel. Luke Appleton (Fury UK) személyében a basszusgitár poszton is újoncot avat a banda. Egyébként Jon Schaffer gitáros nagyon bizakodó az új anyaggal kapcsolatban. Állítása szerint nagyon súlyos, mégis nagyon dallamos Iced Earth lemez született. Van benne egyfajta epikus érzet is, most azonban nincs rajta Dante’s Infernóhoz, Gettysburghöz vagy a Something Wicked Trilogyhoz hasonló darab. Jon úgy érzi, hogy ez a korong klasszikusként vonul majd be az Iced Earth katalógusába. Kíváncsian várjuk, mint ahogy jövő év februárját, hiszen február 5-én a Club 202-ben lép majd fel a banda, ahol már az új lemezről is játszanak dalokat. Nyilvánosságra hozták, hogy az európai turnéjukon részt vesz még a kaliforniai thrasher Warbringer, akik október végén adják ki a negyedik lemezüket IV: Empires Collapse címmel. Valamint fellép az ausztrál Elm Street is, akik 2011-ben saját kiadásban hozták ki a Barbed Wire Metal debütáló albumukat, amit aztán a Massacre kiadó átvett terjesztésre. A második Elm Street lemez is 2014 elejére várható.