A magyar gitáros, Báthory Zoltán alapította Five Finger Death Punch rövid múltja dacára óriási népszerűségnek örvend az Atlanti-óceán túloldalán. A hihetetlen lemezeladási adatok, a zenekart az egekig magasztaló lemezkritikák és a többtízezres közönség előtt – immár főbandaként – adott rengeteg koncert mellett mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az alábbi részlet Rick Florinomayhemadmatte(artistdirect.com) beszámolójából, melyet a július 10. és augusztus 14. között tartó “The Rockstar Energy Drink Mayhem Festival 2010” elnevezésű monstre, 26 állomásos észak-amerikai koncertsorozat nyitónapján látottakról-hallottakról írt. A teljes beszámoló eredeti nyelven elérhető ITT.
“A Five Finger Death Punch az előttük játszó zenekarok által megalapozott hangulatot csak tovább fokozta és sikerrel véste be saját lőállását a legendás fő fellépők mellé. Közel 40 percen keresztül örvendeztették a népet saját, hangba öntött “Apokalipszis most”-jukkal. A fellebbenő függöny mögött a “War” (=háború – a szerk.) szó bukkant elő, mielőtt feltárult a színpad, mely egy börtön külsejét idézte. A War Is The Answer albumról a “Burn It Down” mozsárágyúként robbant. A Five Finger Death Punch színpadi show-ja az Anitchrist Superstar-kori Marylin Manson, a Tool és a Pantera tökéletes összetalálkozásának volt mondható.
Ivan Moody énekes volt ennek a háborúnak a legveszélyesebb tábornoka. Egyetlen hangnyi tévedés nélkül tüzelte egymás után a gyilkos gyomrosnak is beillő dalokat. Lángok villództak a zenekar körül és füstbe borult a színpad, ahogy eldúdolta a “Hard To See” hihetetlen dallamait. Báthory Zoltán és Jason Hook kettőse oda-vissza robbantgatta a vezérszólamokat és riffeket, akár egy vad gitárpárbajban. A Jeremy Spencer dobos és Matt Snell basszeros alkotta ritmusszekció ugyanezt folytatta a “No One Gets Left Behind” és a “The Way Of The Fist” alatt.
Moody tehetsége teljesen beragyogta a zsúfolt stadiont. Arra született, hogy milliók előtt játsszon és ezt rögtön be is bizonyította a “Bad Company” és a “Never Enough” karizmatikus előadásával, majd ahogy a “The Bleeding”-et döbbenetesen bensőségesen énekelte, meggyőződhettünk tehetsége minden oldaláról.”
Ezek után már csak egy kérdés marad: ugyan mikor jön a Five Finger Death Punch végre már hozzánk, Magyarországra is koncertezni? Óriási élmény lenne élőben meghallgatni Ivant, Zoltánt és a többieket, amint zenébe öntik a haragot, a fájdalmat, a bánatot, az értetlenséget, a becsületet és mindazt, ami foglalkoztatja őket…