Battering Ram címmel október 16-án jelent meg a Saxon új albuma, a 2013-as Sacrifice lemez folytatása. Az Andy Sneap (Accept, Testament, Exodus, Megadeth) producerkedése mellett, Derbyshire-ben rögzített új nagylemez a brit metal legenda huszonegyedik stúdióalkotása. A Saxon novembertől a Motörhead és a Girlschool társaságában koncertezik Európában. Magyar buli sajnos a jelek szerint egyelőre nem lesz. A hozzánk legközelebbi állomás München (méghozzá mindjárt dupla, november 20-21-én), de már meghirdettek egy bécsi koncertet február 14-ére a Stadthallébe, február 17-én pedig a pozsonyi Aegon Arenában is játszik a nagy hármas. Az új Saxon lemez címadó dalához pedig klip is készült: