A Velvet Revolver nemrég bejelentette, hogy a 2011. év végén új albumot dobnak piacra, melyre már az új énekes énekli fel a dalokat(illetve énekelt már fel eddig is jó néhány demo-t). Az új tag kiléte még rejtély, azonban a zenekar bejelentette, hogy nemsokára(még a héten) közzé teszi az új ember nevét. A bandának a következő lesz a 3. stúdióalbuma Contraband(2004) és a Libertad(2007) után.

 

Matt Sorum(dobos): “A cél most az, hogy együtt visszatérjünk, és egyben kipróbáljuk az új énekest. Slash nyár elején befejezi a turnézást, remélhetőleg addigra már jó néhány dal össze lesz állítva. Egyedül dolgozunk, az ötleteinket elküldjük egymásnak majd ha eljön az alkalom összeegyeztetjük azokat. A dalok írása és a stúdiómunkálatok talán igénybe vehetnek még pár hetet, de az album nyár végére kész lesz,  2011 végére pedig a boltokba is kerül. Alig várom, hogy elkészüljön. Mindannyiunknak volt ideje kikapcsolódni és egy kicsit más életet élni, kalandozni, ám most visszatérünk mint egy egység, ami újra megakarja csinálni.”