A Neurosis alapító-frontembere egy szál akusztikus gitárral a kezében folkos hangvételű nótákkal ajándékozza meg a nagyérdeműt. Erős Johnny Cash-ihletettség, szívbemarkoló előadásmód, csiszolt hangzás, fülbemászó dalok. A sárba tipró gyönyör tipikus esetével állunk szemben. A Neurosis zenéje irdatlan energiát hordoz magában. Ez a fajta svung egyedülálló a metál mufajában; habár léteznek hasonló technikával romboló muzsikák, ilyen mélységekbe nem igazán nyúl senki. Scott Kelly ezt a mélyen, az emberi lélek legsötétebb szegleteiben gyökerező, zsigeri erőt az amerikai folk/country műfajában is kiválóan alkalmazza. Bár sokakat hirtelen meglephet a két projekt közötti látszólagos eltérés, az elért hatás szempontjából nincs nagy különbség, hisz szólózenéje is hamisítatlan „doom”, s ezt maga Scott Kelly tudja a legjobban.
Az énekhang – amely Johnny Cash utolsó lemezein hallható mély, tapasztalt hanghoz hasonlatos (ami némi Neurosis-ban kamatoztatott morgással társul) -, illetve az egyszerűségükkel hódító, letisztult kompozíciók nem egyszer temetnek föld alá katartikusságukkal. Aki kis magányra vágyik, és még a saját vérének zubogását sem akarja hallani; aki elhagyatott homoksivatagban akar azonosulni a naplementével; aki élelem nélkül kíván zarándokolni a szerelem, a szomorúság, a szenvedés földjére, annak Scott Kelly koncertje kötelező. És persze fanok is meg lesznek elégedve.
2011. február 21. hétfő 20:00 Budapest, A38 Hajó vendég: choice with no voice
jegyár: elővételben 3.000 Ft, a koncert napján 3.500 Ft elővételi helyek: Wave, A38, Ticketportal online elővétel: http://www.ticketportal.hu/podujatie_search.asp?id=44084
Az A38 nézőtere ezen az estén székezett lesz és a koncertteremben a dohányzás továbbra is tilos.
info: http://www.myspace.com/bloodtime http://www.neurotrecordings.com/artists/smk/smk.php http://www.myspace.com/choicewithnovoice http://www.a38.hu http://www.negativeart.hu





