Tavaly a Rockpanoráma című műsorunkban már vendégül láttuk a tatabányai Elfsong zenekart. A banda ötletgazdája, főnöke, kreatív agya a Cross Borns révén is ismert, Somlói Feca. Debütáló nagylemezük A Csodák Könyve címmel a tavaly márciusban megjelent HammerWorld magazin mellékleteként jutott el a rajongókhoz. Az album nem más, mint egy rock/metal musical, amelynek egyik érdekességét az jelentette, hogy Somlói Fecának a Delta Vision kiadónál megjelent fantasy regényére épült, és a lemezen olyan vendégek személyesítették meg a könyv szereplőit, mint például Schrott Péter (a Tűzmadár énekese), Szőllősi Dániel (a fehérvári Eclipse Of The Sun énekese), Szebényi Dani (az Avatar billentyűse, vokalistája), Jurásek Balázs (a Demonlord frontembere), Kiss Zoli (az Iron Maidnem énekese), Székely Nóra (a Heaven Blade énekesnője), és még sokan mások. Feca üzenetéből kiderül, hogy már javában készül a történet folytatása:
“Az Elfsong új albumához, az Északi Tengeri Kalandokhoz kilenc tétel készült el. Érdekességük, hogy a szimfonikus részeket olyan koncepcióban terveztük meg, ahogy egy karmester dirigálja az adott zenekart! Ez azt jelenti, hogy mind az élő hangszereket (sajnos azért olyan sok nem akad belőlük), mind pedig a billentyűvel feljátszott részeket, az adott hangszerek mennyiségében, és elhelyezkedésében szólaltatjuk meg, valóban egy szimfonikus zenekart létrehozva.
Jelenleg magukkal a szimfonikus sávokkal, a basszusgitárral, és a dobokkal vagyunk készen. Az biztos, hogy aki megkedvelte az Elfsong zenéjét, annak nagyon-nagyon fog tetszeni az új album, de általában is mondható, hogy aki szereti az ilyen jellegű, fantasy ihletésű metal zenét az számos csemegét találhat az új lemezen.
A csapaton belül pedig nagyon jó a hangulat! Nyugodtan kijelenthetjük, hogy Racs ’Dagatt’ Attila személyében egy rendkívül precíz, dinamikus és kiváló dobosunk van, akinek feszes tempóira és precíz játékára nagyon komolyan lehet építeni, így a ritmusok, a basszus és a dob tényleg nagyon erős alapot szolgáltatnak a zenénknek.
Szöllősi Danival, az Elfsong énekesével igazi főnyereményre tettünk szert. Csodálatos, kreatív módon áll hozzá az énekléshez, és minden túlzás nélkül állíthatom, hogy hihetetlen dallamokat, kórusokat, és nem utolsó sorban előadást hozott erre az új albumra is! Biztos vagyok benne, hogy Dani előtt fényes jövő áll, mert egyedi hangjával, profizmusával bizony komoly példát mutat másoknak!
Most a gitárok felvételei folynak, valamint a megfelelő hangzás kialakításán dolgozunk, és a fiammal egyetértve úgy gondoljuk, hogy az élő hangzásunk felé fogunk elmozdulni, mert azokkal a beállításokkal nagyon megdörrennek a gitárok. A stúdiózás egészen március végéig tart, aztán következik a keverés és a master elkészítése.
Több kiváló hazai szakember neve is felmerült, aki majd a végső munkákat fogja végezni az albumon, de párhuzamosan folynak egyeztetések külföldi stúdiókkal is, így majd meglátjuk, hogy az előzetes egy-egy dal elkészítése milyen eredményt hoz, mi pedig a legjobbat fogjuk kiválasztani. A Dramatic Sound segítségével elkészítünk egy általunk elképzelt lehetséges irányt, és nyilván ahhoz képest lesz érdemes figyelni, hogy külső ’fülként’ ki, milyen verziót készít.”





