Volt egyszer egy Ifi Park címmel koncertsorozat indul ezen a nyáron a Várkert Bazárban. Augusztus 12-én Török Ádám és a Mini, valamint P. Mobil koncert lesz, ez a két zenekar a Budai Ifjúsági Park fénykorában keddenként lépett fel az 1875 és 1883 között épült, pár éve pedig felújított Várkert Bazárban kialakított, 1984-ben egy P. Mobil koncerttel végleg bezárt Ifiparkban. A sorozat keretein belül a Skorpió, a Karthago, a Beatrice, a Piramis évek és még sokan mások színpadra lépnek.

A koncertek listája:
2017. június 15. Piramis évek koncert
2017. augusztus 6. Beatrice koncert
2017. augusztus 12. Török Ádám és a Mini, P. Mobil koncert
2017. augusztus 25. Skorpió koncert
2017. augusztus 26. Karthago koncert

„A ma már világörökségi státuszt élvező Várkert Bazár 1875 és 1883 között, Ybl Miklós tervei alapján épült neoreneszánsz stílusban. Üzletek, műtermek, tanműhelyek működtek benne, a Történeti Arcképcsarnok is ide költözött. A második világháborúban belövéseket kapott, erősen megrongálódott és évekig gazdátlanul állt. A budapesti KISZ-bizottság ötlete alapján a kihasználatlan épületet szabadtéri szórakozóhelyként hasznosították.

Az Ifipark 1961. augusztus 20-án nyitotta meg kapuit, akkor még csak 1 hónapra. Táncdalénekesek, színészek, komikusok, esztrádműsor, szolid és kulturált szórakozás volt az irányelv. A kötelező viselet a fiúknak fehér ing és nyakkendő, a lányoknak szoknya. A rendre Rajnák László igazgató felügyelt, aki hazaküldte a sorból, akinek hosszú volt a haja és kipofozta a helyről, aki bent balhézott.

Kezdetben öt forintba került a belépő és csak 2500 vendég részére volt férőhely. Aztán jött a beatrobbanás, és minden megváltozott. A park első igazi sztárja a Scampolo volt. 1964-ben tízezrek tolongtak a koncertjeiken. A hatvanas években játszott itt – kezdetben csak sörért és virsliért, majd 100-150 forintos gázsiért – a Metró, a Bergendy, az Illés, a Liversing, a Dogs, a Kex, a Juventus, a Mini, a Tűzkerék a Sakk-Matt és mindenki más, aki számított. Az Ifipark ugyanis kihagyhatatlan hely volt. Aki meg akarta méretni magát, annak itt fel kellett lépnie, nyitni vagy zárni a szezont külön rangot jelentett. Az Ifipark jóval több volt, mint koncerthelyszín, a magyar hatvanas évek szimbóluma lett. A népszerűséggel jöttek a botrányok is. Már nem csak Rajnákék kezéből repültek a hatalmas pofonok, a külvárosi galerik és a belvárosi jampecek is itt intézték el nézeteltéréseiket. A slusszpoén az volt, amikor fény derült a vezetőség bűnügyeire: Rajnákot és társait sikkasztásért tartóztatta le a rendőrség.

A hetvenes években játszott az Ifiparkban a Gemini, a Taurus, a Generál, a Tűzkerék, a Skorpió, a Hungária, az M7, az Omega, a Fonográf, az East, a Beatrice, a P. Mobil és a lengyel SBB is, de a hely kicsit vesztett varázsából, csökkentek a nézőszámok. Az évtized vége felé jött a Park második aranykora, amikor a rockbandák vonzották be csöves közönségüket. Az Edda egy parkos bulin rögzítette első kislemezét, a Karthago itt játszotta először Rekviem című dalát, a Piramis 1979-ben télen adott teltházas szabadtéri koncertet.

Az épület azonban egyre romosabb állapotba került, és 1980 májusában kis híján tragédia történt. Egy Óceán/Edda koncerten a sorban álló fiatalokra omlott az egyik kőkorlát, többen megsebesültek. A Parkot életveszélyesnek nyilvánították, bezárták, és csak a következő évben, kisebb alapterületen nyitott újra. Ekkor már a rock-korszak is hanyatlóban volt, jött a punk és az új hullám, a zenei élet központjai a kis klubok lettek, és épült a Petőfi Csarnok is a Városligetben. Az Ifipark végül 1984 szeptemberében, egy Elektromos Temetés címre keresztelt P. Mobil koncerttel búcsúzott.”

Szerző: Fábián Titusz