Szörnyű tragédia történt tegnap este Bukarestben, a Colectiv nevű klubban. Az ingyenes koncerten a metalcore vonalas román Goodbye To Gravity tartotta a tegnap megjelent Mantras Of War című második nagylemezének lemezbemutatóját. Az eseményen közel 400 rajongó vett részt, a baj pedig akkor történt, amikor a zenekar egyik pirotechnikai eszköze nem rendeltetésszerűen lépett működésbe. Az első jelentések arról szóltak, hogy robbanás történt a klub alagsorában, azonban ezt később cáfolták. A Colectiv klubot egy korábbi gyárépületben alakították ki, és mindössze egy kijárata volt, az embereken pedig pánik tört ki a sűrű füstben. A tűzoltók és a mentők nagy erőkkel érkeztek ki a helyszínre, de ekkor már késő volt, a szörnyű tragédia 27 halálos áldozatot követelt. Van azonban 180 sérült is, köztük súlyos égési sérültek is, így az áldozatok száma még tovább nőhet. A Goodbye To Gravity énekese és a basszusgitárosa is a sérültek között van.

Raed Arafat, helyettes államtitkár, a román rohammentő-szolgálat alapítója a helyszínen rögtönzött sajtótájékoztatón elmondta: a legtöbb halottnál nem volt személyazonossági igazolvány, 17 áldozatnak a személyazonosságát nem sikerült még megállapítani. A tűzvész nyomán a mentők 184 embert láttak el, és 146 sérültet utaltak be a bukaresti kórházakba égési sérülésekkel, illetve füstmérgezéssel, közülük ötnek a kiléte még ismeretlen. Arról nincs pontos adat, hogy hányan vannak válságos állapotban, de számuk több tucatra tehető. Arafat szerint az áldozatok száma várhatóan emelkedni fog, hiszen sok sérült súlyos égési sérüléseket szenvedett, légútjai megégtek, nem tud önállóan lélegezni. Részvétünk az áldozatoknak és hozzátartozóiknak, barátaiknak.