A hivatalosan az ezredfordulón alakult Depresszió tökéletesen vezeti fel az idén esedékes 15. depi birthday partiját. Novemberben őszi turnéra indultak A folyamat zajlik… című lemezükkel, mely már a megjelenés napján „aranyat ért”. A leltár szerint 7 lemezt, 19 videoklipet, 3 DVD-t, egy kislemezt és egy válogatáslemezt felmutatni tudó zenekar a legtöbb állomáson telt ház előtt mutatta be A folyamat zajlik… című albumot. Az őszi turné debreceni és budapesti állomásaira, valamint 1-2 nagyobb nyári koncertre Zettisch Tamás operatőr is elkísérte a zenekart, az összegyűjtött felvételekből pedig az Úgy szeretnék… című dalhoz klip is készült:
A hétvégén, Gödöllőn, majd Nyíregyházán startolt a Depresszió és az Alvin és a Mókusok közös tavaszi turnéja. A turné egyik legnagyobb bulijára április 3-án, a budapesti Barba Negrában kerül sor. Minden koncertre friss műsorral készül a banda, amivel átfogó képet tudnak adni az elmúlt 15 évükről, továbbá több új dal is ezeken a koncerteken hangzik majd el először élőben A folyamat zajlik… lemezről. A turné vendége a New Friend Request zenekar lesz.






