Két napja mutatta be az új felállású Dark Funeral friss klipjét és dalát. A savéd black metal horda legújabb, Nail Them To The Cross című dala az Uppsala-beli Dugout Stúdióban került rögzítésre, Daniel Bergstrand keverésében. A dalhoz – ami 2015 elején megjelenik limitált, 7-inches LP-single formájában – Owe Lingvall rendezésében forgatott videoklipet a banda, melyben már a vadonatúj felállás szerepel. A 2010-ben távozott Emperor Magus Caligula utódja Heljarmadr lett, a stockholmi Grá (plusz a Cursed 13 és a Domgård) frontembere. Az új basszusgitáros pedig Natt, azaz Andreas Fröberg lett, aki az Angrepp nevű blackthrasher formációban játszott, de egy ideig a Withersinben is pengette a négyhúrost.
A Dark Funeral egykori gitárosa, David “Blackmoon” Parland 2013. március 19-én, 42 éves korában hunyt el. Az ő posztját jelenleg Chaq Mol (Mordichrist) tölti be, míg dobokon Dominator (Eldkraft, The Wretched End), szólógitáron pedig Lord Ahriman játszik.
A Dark Funeral tavaly egy nagyszabású európai turnéval ünnepelte fennállásának 20. évfordulóját. A körút során az az Emperor Magus Caligula volt a frontember, aki 2010-ben, baráti körülmények között kilépett a bandából. Caligula azonban csak a turné erejéig szerepelt a csapatban. Reméljük az új felállással ismét stabil lesz a banda.





