Mára már biztossá vált, hogy a finn Amorphis legújabb albuma valóban a The Beginning Of Times címet fogja viselni (a korong utolsó dala után), illetve, hogy a hivatalos megjelenés valamikor május végén esedékes. A lemez előfutáraként azonban az együttes áprilisban megjelentet egy single-t (You I Need) is. Ezenkívül nyilvánossá tették az érkező lemez borítóját is, melyet itt balra meg is tekinthettek.
“Az Amophis számára az eddigi legnagyobb kihívást az érkező album jelentette, mind zeneileg, mind a dalszövegek terén. A központi karakter a finn mitológia egyik ikonja, Väinämöinen, akinek a történetét Pekka Kailunainen (dalszövegíró) is mesterien elmesélte. A lemez teljes mértékben a banda irányítása alatt készült: a dalok felvétele Marco Hietala vezényletével törént, az ő saját stúdiójában, Kuopio-ban. Elődjeihez hasonlóan, az albumot Mikkor Karmila keverte. A borító Travis Smith munkája, és a világ egy aranytojásból való keletkezését (Kalevala) mutatja be.”
Az együttes júniusban indítja világkörüli turnéját, mely 2012-ben folytatódik, és az új albumot lesz hivatott bemutatni.
Tracklist: “Mermaid”, “My Enemy”, “You I Need”, “Battle For Light”, “Three Words”, “On A Stranded Shore”, “Escape”, “Reformation”, “Soothsayer”, “Song Of The Sage”, “Crack In A Stone” and “Beginning Of Time”.





