Tavaly májusban, Egerben került megrendezésre az Éter Fesztivál, és annak keretén belül Észak-Magyarország legnagyobb tehetségkutatója, amelynek első díját a tiszakécskei Let The Cigar Die vihette haza. A tiszakécskei sludge/doom/grunge banda ebből felbuzdulva a kiskunfélegyházi Rocktár 5. születésnapján rögzítette a Solitude című dalt. A zenekar gitárosa, Sánta Zoltán elmondása szerint, a visszajelzések alapján ez az első olyan felvételük, amit mindenki könnyen megszeret, ezért a dal akusztikus verziójához augusztus végén Szegeden a Soundcity csapatával klipet forgattak:
ARVE Error: Invalid URL https://www.youtube.com/watch?v= o4F-1OGK9vg in url
A Let the Cigar Die legközelebb ma este Szolnokon ad akusztikus koncertet, október 31-én pedig a szegedi Metal Halloweenen lép fel a Live Music Clubban. Pesti közönség előtt november elsején, a Dürer Kertben megrendezésre kerülő Legion Fesztiválon játszanak majd a Watch My Dying, a ScerrA (búcsúkoncert) és további zenekarok társaságában.
A zenekar őszi/téli fellépései:
október 25. Csiki ,Szolnok (akusztik)
október 31.Live Music Club,Szeged
november 1.DÜRER,Budapest
november 8.Kaptár Music Pub,Dunaújváros
november 21.MŰVHÁZ,Martfű
november 28. CK13,Novi Said,Szerbia
november 29. Rongy,Szeged
december 20.Rocktár,Kiskunfélegyháza





