Idén májusban, Egerben került megrendezésre az Éter Fesztivál, és annak keretén belül Észak-Magyarország legnagyobb tehetségkutatója, amelynek első díját a tiszakécskei Let The Cigar Die vihette haza. A tiszakécskei sludge/doom/grunge banda hírlevele arról tanúskodik, hogy Solitude címmel egy új dalt készítettek:

“A kiskunfélegyházi Rocktár 5. születésnapján – többek között egy Tankcsapda és egy Subscribe buli ideje alatt – a koncertklub új stúdiójában került felvételre a Let The Cigar Die zenekar friss szerzeménye, a Solitude. Külön is köszönjük a lehetőséget a B & I Studio-nak, Ónodi Árpinak és Szabó Endrének! Az alábbi bulikon lehet majd vadul headbangelni a muzsikánkra:. Kecskemét, Kilele Music Cafe, október 4., majd másnap Szolnokon a szintén igen súlyos Apey and the Pea-vel és Witch Bone Garden-nel játszunk a Váróteremben, aztán október 31-én Budapesten a Club 202-ben az Akelával füstölgünk egy jót!”