Ismét gyászol a Rockvilág! Szeptember 27-én szívelégtelenség következtében elhunyt a kaliforniai hard rocker Great White eredeti basszusgitárosa, Lorne Black. Black a jelenleg kettészakadt Great White első három lemezén muzsikált (az 1984-es Great White-on, az 1986-os Shot In The Dark-on és az 1987-es Once Bitten… lemezen). Jack Russell, a banda eredeti frontembere, aki egy megegyezés értelmében jelenleg a Jack Russell’s Great White nevű formációval turnézik az Egyesült Államokban így nyilatkozott a régi zenésztárs elvesztéséről: „Részvétünk a családjának, a barátainak és a rajongóinak! Lorne-nak nagy szerepe volt a Great White első felállásában. Nyugodjék békében!”
Lorne Blacket a csapat másik fele, a jelenleg Terry Ilous énekessel kiálló „igazi” Great White is gyászolja. Mark Kendall gitáros tette ezt közzé: “Pár hónapja összefutottam Lorne unokatesójával, Roberttel, akivel folyamatosan tartjuk a kapcsolatot. Robert már akkor is említette, hogy Lorne nincs túl jól. Szerettem a srácot és nagyon elszomorított ez a hír. Tudom, hogy régóta küzdött a démonjaival, le vagyok sújtva, hogy a haláláról kellett értesülnöm. Szomorú, hogy elment. RIP, barátom…”

Nyugodj békében Lorne!