Manapság a zeneiparban már azon sem lepődhetünk meg, ha egy adott zenekarnevet két banda is használ egyszerre. Nem kell messzire mennünk, itt van például az idei két Queensryche lemez. Most majdnem erre a sorsa jutott a ’80-as évek elején alakult és 1992-ben feloszlott legendás kaliforniai thrasher Dark Angel is. Úgy látszik a Queensryche-hoz hasonlóan ezúttal is a korábbi énekesek képzelik azt magukról, hogy egyedüli tagként is jogukban áll egykori zenekaruk nevét viselni. Ha csak a frontemberi posztot nézzük, a Dark Angel két albumot adott ki Don Dotyval, az 1985-ös We Have Arrived-ot és az 1986-os Darkness Descends lemezt, majd Ron Rineharttal is két albumuk készült. Az 1992-ben feloszlott csapat 2002 és 2005 között újra beindult, de egy Ront ért baleset akkor újra pihenőre kényszerítette őket. Az utóbbi hetekben Don Doty fűnek-fának elújságolta, hogy ő lesz a visszatérő Dark Angel énekese. Ezt azonban a banda menedzsmentje erőteljesen cáfolta, sőt megnevezték a tagokat is, így tehát: Gene Hoglan dobol, Jim Durkin gitározik, Ron Rinehart énekel és Michael Gonzalez a basszeros. Az újjáalakuláshoz egyelőre csak néhány amerikai és európai fesztivál kapcsolódik. Pontos dátumokról később kapunk információt.