68 éves korában elhunyt a brit blues koronázatlan királyának számító Ten Years After egykori gitárosa, énekese, Alvin Lee. A hivatalos honlapon megjelent információ szerint a spanyolországi Marbella közelében letelepedett gitáros egy rutinműtétet követő komplikációk következtében vesztette életét. A nyolcvanas évek végén Lee eladta mindenét Angliában, elköltözött Spanyolországba, ahol haláláig élt. Az 1944 december 19-én, Notthinghamban született Alvin Lee 13 évesen kezdett gitározni, első bandája 1960-ban alakult meg, az első profi zenekara pedig a The Jaybirds volt. A Ten Years After lényegében a The Jaybirds folytatása volt, miután Alvin és társai Londonba tették át a székhelyüket. A nottinghami születésű zenész a woodstocki fesztivált követően vált híressé. Az 1967-ben alakult Ten Years After, amelynek Nagy-Britaniában nyolc top 40-es albuma van, 1971-ben aratta legnagyobb sikerét az I’d Love To Change the World című dallal. Lee 2003-ban hagyta ott a formációt. Olyan hírességekkel dolgozott együtt, mint George Harrison, Steve Winwood, Ronnie Wood és Mick Fleetwood az On the Road to Freedom című első szóló albumán 1973-ban. Múlt év augusztusában adta ki utolsó, 14. lemezét Still On The Road to Freedom címmel. Alvin Lee-t utoljára a 2010-es Budapest Blues Legends Fesztiválon lépett fel hazánkban.

Nyugodjék békében!