„A Sörolimpia ötlete négy éve jött, amikor először meghívtak minket Megyerre játszani a falunapra. Megragadott a pici falucska különleges hangulata és a külvilágtól való elzártsága. Ott a színpadon állva pattant ki a szikra, hogy milyen lenne itt egy jó kis nyári Zorall mulatságot összehozni?” Ebből a szikrából aztán fesztivál lett, és a muri azóta is tart…
/Hangya/

„Fesztivál-szervezésben volt már egy kis tapasztalatom, hiszen húsz éve az első Sing Sing táborokat is én találtam ki, de ezt egy kicsikét másképpen képzeltem el, a megvalósításhoz pedig Megyer polgármesterétől, Payer Kristóftól kaptam nagy segítséget.”- meséli a „Zorall főnök”, Hangya.

Mivel az alapötlet egy ingyenes fesztivál volt, egyből vagy negyven zenekar jelentkezett és lépett fel, és csaknem ezerötszáz nézőt vonzott már az első Zorall Sörolimpia is, a tavalyi mulatságon pedig még a megtelt táblát is ki kellett tenni. De nem is a helyhiány okán kellett átszervezni az egészet, hanem az infrastruktúra miatt. Így az idén nyári bulin már lesz elegendő mellékhelység, és tisztálkodási lehetőség is, illetve az áram-kérdés is megoldódott. Sajnos ezért cserébe lesz egy jelképes belépő is, 1500 Ft a három napra, ajándékképpen pedig egy Zorall CD csapódik a jegy mellé.

PROGRAM 2011
2011. augusztus 18.-20., Megyer

S, hogy ne csak a rákenrollról szóljon ez a buli, a motoroscsapatok, a Honda, a Moto Guzzi és a Mini Moriss hazai klubjai idén is erősítik majd a csapatot, és a hangulatot, felvonulásokkal, túrákkal, motorbőgéssel. A változatosságról pedig idén gondoskodnak az ötletgazdák, hiszen a régi bevált programok mellé idén rögbi találkozót, és Zorall-tehetségkutatót is szerveznek, hogy még színesebb legyen az amúgy is elég eklektikus kavalkád. 

Fellépők hamarosan!