A második DIO album címéből stílusosan kiindulva Last In Line névre hallgat az a formáció, melyben az eredeti DIO tagok egyesítették tudásukat. Az ötlet a Def Leppard gitárosaként is ismert Vivian Campbell fejéből pattant ki még 2012-ben. Mellette Vinny Appice a dobos, Jimmy Bain a basszusgitáros, az énekes pedig Andrew Freeman (Hurricane, Lynch Mob, Bulletboys). Kezdetben Claude Schnell billentyűs is tagja volt a bandának, de ő már nem zenél velük. A Last In Line már aláírt az olasz Frontiersszel, így a producerként Jeff Pilsonnal, a Dokken legendás basszerével – aki nem mellesleg a ’90-es években maga is sokáig játszott Ronnie James Dióval – készülő album Heavy Crown címmel február 19-én jelenik majd meg. Ennek előfutára a Devil In Me nóta, melyhez klip is készült:
Campbell és Dio annak idején három albumon dolgozott közösen: Holy Diver (1983), The Last in Line (1984), Sacred Heart (1985). Az ír gitáros ezt követően lépett ki Dio bandájából, és csatlakozott 1987-ben a Whitesnake-hez, majd később a Def Leppard-hoz.
Last In Line – Heavy Crown
(Február 19 – Frontiers)
01. Devil In Me
02. Martyr
03. Starmaker
04. Burn This House Down
05. I Am Revolution
06. Blame It On Me
07. In Flames (Deluxe verziós bónuszdal)
08. Already Dead
09. Curse The Day
10. Orange Glow
11. Heavy Crown
12. The Sickness





