November 13-án tripla albummal jelentkezett a melankolikus doom/death vonalas finn Swallow The Sun. A Songs From The North I-II-III elnevezésű tripla album első része a hagyományos Swallow The Sun vonalat képviseli, a másodikon akusztikus nóták hozzák el a szépséges sötétséget, a harmadik pedig a banda eddigi legzúzósabb, legextrémebb, leginkább funeral doomos irányultságú dalait rejti. A banda a friss anyag turnéjával el is jön hozzánk. A koncert december 12-én lesz a budapesti Showbarlangban. Az új Swallow The Sun albumról korábban három dalt is bemutattunk, most pedig itt a lemezhez készült első hivatalos videóklip. A Rooms And Shadows című dal klipjének rendezője Vesa Ranta (ex-Sentenced dobos, The Man-Eating Tree) volt:

A koncerttel kapcsolatban fontos megemlítenünk, hogy mivel aznap lesz a Nightwish Budapest Arénás koncertje az Arch Enemy és az Amorphis társaságában, a Swallow The Sun és a Wolfheart későn kezd majd.

A várható menetrend a Showbarlangban:
22.30 – Adimiron (I)
23.30 – Wolfheart
00.30 – Swallow The Sun

A koncert Facebook oldala

swallow-the-sun-flyer 20151023