Augusztus 13-án csütörtökön, két olyan zenekar koncertjén vettem részt , akiket igazán nem kell bemutatni. Ha valakinek kimondjuk, hogy P.Box, Ős P. Box, zsigerből vágja rá, hogy „Soha nem elég” esetleg a „Fantom lány” vagy az Ismerős Arcokra azt, hogy „Egy vérből valók vagyunk”

Szépen gyűltek az emberek a Barba Negra Trackben , már 7 óra előtt jóval. Hallottam egy beszélgetést a pultnál állva. Egy házaspár volt a 17 év körüli fiúkkal. A srác faggatta az apját, hogy mégis milyen koncertre jöttek, mi fog történni. „ ..És apu, zúzunk ezerrel? „ Nem fiam, ma sírni fogunk” – jött a válasz.

Bár az elején azt mondtam, hogy talán nincs is olyan ember Magyarországon, aki ne tudná miről beszélek, mégis egy pici történelem óra következik. A P. Box (a Pandora’s Box név rövidítése) egy magyar hard rock együttes, amit két ex-P. Mobil-tag, Bencsik Sándor szólógitáros és Cserháti István orgonista alapított 1980-ban.

A koncert elég fáradtan kezdődött. Nem csoda, hisz a viszonylag későbbi kezdési időpontban is iszonyatos meleg volt, de szép lassan gyülekeztek az emberek a színpad elé. Később azt vettem észre, hogy az is, aki eddig az árnyékban próbált életbe maradni, a sörét vagy épp egy vödörnyi vizet szorongatva, az most ott csápol a színpad előtt. Én egy kicsit retrósnak éreztem a hangulatot, bár merre néztem túlnyomó részt nálam idősebb emberek, anyukák, apukák, nagypapák, nagymamák, elvétve 1-2 gyerek szaladgált. Mégsem éreztem úgy, hogy nem ott van a helyem. Mindegyik albumukról hallhattunk pár dalt. Megmondom őszintén, hogy nem követem a P.Box munkásságát , ezért csak tényleg a közismert „sláger „ dalokat tudnám kiemelni, amik elhangzottak. De ezek közül is  a Zöld a bíbor és a feketét. Valami fantasztikus volt egy picit máshogy hallani, mint ahogy megszoktuk már. Nagyon jót tett ennek a dalnak, hogy a dob téma kicsit fiatalosabb lendületes lett.

002Elérkeztünk a várva várt koncerthez. Színpadon az Ismerős Arcok. Ez a koncert is eléggé nyögve indult. Nem volt basszus, aztán a mikrofonnal is voltak problémák. De a közönség türelmesen várt , amiért meg is kaptuk a jutalmunkat.

Amíg vártuk a koncertet, bennem az érzések kezdtek fesztiválozni. A remény, a csalódottság, a düh a bizakodás.. persze nem a koncert és a technikai malőrök miatt. Egyszerűen egy Ismerős Arcok koncert ezt váltja ki belőlem. Imádtam minden percét. Mivel a zenekarnak szeptemberben jelenik meg a következő sorlemeze, kaphattunk ízelítőt az új lemez dalaiból is. Várom már.

003Sajnos azért elhangzott koncert közben egy-egy vesszen trianon. De akik nem értették, hogy miért lettek lecsitítva, azoknak innen is üzenem! Srácok, most nem ezért mentünk csütörtök este a Barba Negrába. Nem azért, hogy azon keseregjünk amin nem feltétlenül lehet változtatni, hanem azért, hogy egy este erejéig megtudjuk milyen megható ahogy Stewie énekel, ahogy Nyerges Attila a mai napig meglepődik, hogy tudjuk a szöveget, hogy Práder Vilmos hogy őrül meg, Kovacsik Tamás mennyire profin dobol,Leczó Szilveszter bámulatosan bánik a billentyűssel és, hogy egy este erejéig „Egy vérből valók” legyünk. Ígéretükhöz híven a nagy slágereket is hallhattunk, mint a Szakadjon szét, az Eső mossa, az Egyetlen vagy a Nélküled.

005006007008IMG 5073jIMG 5115jFotók: Mahunka Balázs és Török Hajni