A turné nyitó buliján ugyan jelen voltam a Rocktogonban, de néhány nap múlva már erőteljesen hiányzott egy újabb buli Koppánynékkal, ezért kapóra jött, hogy a székesfehérvári a Fezen Klub került sorra a tavaszi turné keretein belül. Előző nap Tatabányán járt a különítmény, és a szemtanúk szerint orbitális zúzással sikerült kipipálni a bulit. Ezúttal is a szokásos hármas fogat állt a színpadra, elsőként a váci Rocken Dogs, majd a Jim Fizz, és végül természetesen, az idén 15. születésnapját ünneplő Rómeó Vérzik zenekar. Kopányékat ezúttal is Ermi (Jolly Roger) segítette a gitároknál, a pihenőjét töltő Püke helyett. (ekkor még nem tudtuk, hogy Ermi, (másik nevén Erminátor) hamarosan teljes értékű Rómeó Vérzik taggá válik)

Kissé kalandosan indult az este, hiszen majdnem sikerült lemaradni a buliról, sofőr nélkül ugyanis felelőtlenség lett volna elindulni Fehérvárra, és még egy Rómeó Vérzik koncertet nem voltam hajlandó alkoholmentes sör társaságában eltölteni. Ugye tudjátok, hogy az alkoholmentes sör az első a lépés a guminő felé. Ezt pedig nem kockáztathatja az ember. Utolsó pillanatban jött a telefon Lacától, a Jim Fizz basszerosától, hogy van egy hely a verdában, de kb. azonnal indulni kell. Így aztán, még kissé kómásan az előző napi Rocközön buli élményeitől, és a 3-4 órányi alvástól, belevetettem magam a következő kiruccanásba. Jó fél óra késéssel sikerült elstartolnunk miután a sör készleteket feltöltöttük egy benzinkútnál, mégsem lehet nekiindulni egy rock bulinak száraz torokkal.img_4183 Életet leheltünk a navigációs rendszerbe beírtunk, (mint utólag kiderül) egy nem létező címet, majd nekivágtunk az estének. Miután a megadott címre érkeztünk, a GPS azt mondta, hogy 69 km távolságra vagyunk, és további másfél órára, ami kissé meglepett bennünket, lévén Fehérvár egyik utcájában dekkoltunk. Gyors telefonos segítségkérés után kiderült, hogy csak nekünk felejtettek el szólni a hibás címről. Kocsiba be, hegyről le, Fezen előtt el… Majd vissza. Kapun be. Parking. Kilégzés.

Gyors fotó a Jim Fizz új kibővült felállásáról, aztán pakolás. Legnagyobb bőrönd kiválaszt, majd meglepődés. A Klub kb. a 18. emeleten helyezkedik el (de kettő tutira van). Nem gond. Színpad előtt 4-5 köbméteres halom a hangszerekből, majd kezdődik a kipakolás, és a hangbeállás. Ezalatt felderítettem a helyet, és lemeóztam a csapolt sör állagát. Rendben lévőnek találtam!

Amíg a helyet felmértem, Koppányék birtokba vették a színpadot és elkezdtek nyúzni a hangszereket. Kellemes meglepetésként ért, hogy szépen megdörrent a hely, jól is szólt, és a hangerő is rendben volt, annak ellenére, hogy közelről sem volt bántó a fülnek. A beállás alatt azzal az érdekességgel találkoztunk, hogy valamelyik erősítőn keresztül sikerült befogni egy német nyelvű pornó adót, amelyen többen vélték felfedezni a klasszikus: „Schnell, schnell! Komm spritz!” Mondatokat. Némi kábelátrendezés, szelleműzés, és ráolvasás után megszűnt az abnormális anomália, és lassan kezdetét vette a buli.

1Rocken dogsMég javában szállingózott a nép befelé, amikor színpadra lépett az este első csapata, a váci Rocken Dogs zenekar. Személyükben egy új tehetséges zenekart fedeztem fel, akik pofátlanul fiatalok, tehetségesek, és koruknak megfelelően kiválóan bírják a piát. Ez utóbbi képességgel rendelkező embereket, mint Ricsitől a Rómeó gitárosától megtudtam, egyszerűen Spongya Bobnak szokták nevezni, mivel úgy issza fel a folyadékot, mint egy szivacs. A zenére visszatérve, mindenképp ki kell emelni, hogy igazi dögös rock’n’rollt játszanak a srácok, a dalok a témája mi is lehetne más, mi a szex, a pia, és a rock’n’roll. A honlapjukról letölthető, illetve meghallgatható a Hagyjatok fekve című 5 számot tartalmazó demójuk, amely a buli gerincét képezte. Élőben lényegesen jobban megdörren a csapat, és erőteljesebb az ének is. Énekesük Berke a homlokát díszítő kendővel, fazonra a korai Axel Rose-ra emlékeztet, a piát legalábbis hasonlóan jól bírja állítólag, emellett a fazonja, és a kiállás is rendben van, ami rendkívül fontos egy zenekar esetében. A külsőségek mellett a hangja is teljesen passzol a zenéhez, és a közönség is jól fogadta a zenekart. A két gitáros srácnak még a mozgás, kiállás terén van hova fejlődni, de még rengeteg idejük van. Mindenesetre többet kellene kommunikálni a közönséggel, kinézni feléjük, és nekik játszani, nem pedig a dobosnak, vagy a földet vagy plafont nézve. Sokat dob egy produkción, ha nem csak az énekes áll látszólag a színpadon háttérzenészekkel, hanem egy komplett zenekar, és a gitárosok élnek a színpadon, bemozogják azt, és vizuálisan is hozzáadnak valamit a bulihoz. A Rocken Dogs hamarosan nekiáll az első lemezük felvételeinek, és biztos vagyok benne, hogy fogunk még róluk hallani. Nem véletlen választották Koppányék előzenekarnak őket! Ügyesek, tehetségesek, még bármi is lehet belőlük!

img_4253Következett a Jim Fizz akiket már régóta meg akartam nézni, de eddig még nem került sor rá. Amikor Lipyvel először találkoztam, akkor még a Chat Noir sorait erősítette csakúgy, mint Zakky, illetve Dime. A srácok azóta alakítottak egy új zenekart, kiegészülve a gitároknál Lacával a Patrióta zenekarból, valamint szokatlan módon két énekessel, Stulával, a Crazy Gránátból és Szilvivel, aki nem csak csinos, de kiváló énekesnő is. Ők hatan alkotják a Jim Fizz zenekart, akik jelenlegi repertoárjában természetesen elsősorban még a Chat Noir dalok szerepelnek, de találunk közöttük feldolgozás nótákat is a legjobb rock metal dalok közül. A két gitáros felállásnak köszönhetően elég vastagon szólaltak meg a dalok, és a kettős ének is szépen színezte a produkciót. A zenekar szerint az előző napi koncert sokat kivett belőlük, de ezt nem sikerült felfedeznem a buli alatt szerencsére, sőt a táncparketten is bizonyítottak a srácok! 🙂 Stula, és Szilvi önállóan is megállnák a helyüket a színpadon, mint énekesek, de ketten együtt nagyon szépen kiegészítik egymást. Szeretném a Jim Fizzt mielőbb stúdióban látni, és az új kis/nagylemezről, demóról beszámolni. Legalább hasonló színvonalú új dalokra van szüksége a csapatnak, amelyekben építenek a két gitárra, és a két énekhangra, és máris oda lehet csapni rendesen. Ha a Jim Fizz nevét látjátok egy koncertplakáton a közeletekben, nézzétek meg őket, mert megéri. Buli végén a srácok felköszöntötték Koppányékat, és egy tortával lepték meg a 15 éves zenekart, amit egy közösen előadott nóta koronázott meg.

Rövid átszerelés következett, majd felgyúltak a fények és színpadra lépett az idén 15 somorjai Rómeó Vérzik zenekar. Koppányék teljes erővel nekikezdtek, és pillanatok alatt felszántották a színpadot oda és vissza. Pükét Ermi pótolja (Jolly Roger, ex Dust’n’Bones) akit Koppány egyszerűen csak Erminátornak hív. Nos, Erminátor nagyon keményen odacsapott, és teljesen úgy adta elő magát, mintha nem először találkozott volna ezekkel a dalokkal. Talán nem véletlenül, hiszen a korábban létrehozott angol nyelvű titkos projekt kapcsán már valószínűleg jól ismerte ezeket a nótákat. 🙂

Hangzás rendben volt, és jó volt egy nagy színpadon, rendesen megszólalva hallani a bandát. A közönség egy pillanat alatt átvette a ritmust, és az utolsó dalig végigtombolta a bulit. Sorra jöttek a banda klasszikusnak számító dalai, és egy pillanatnyi kihagyást nem adtak Koppányék a közönségnek.

img_4187Gyakorlatilag másfél órás tombolás következett, amit csak egy rövid szünet szakított meg, amikor a Fezen Klub nevében is megköszöntötték a Rómeó Vérzik csapatát.

A koncert törtetlen lendülettel, folytatódott, és szinte az összes közönség kedvenc nóta felcsendült! Kiválóan szólt a felszerelés, nem volt bántóan hangos közelről sem, de mégis beszólta a termet a zene rendesen. Hangerő és hangzás is rendben volt. A fényeket talán kissé jobban ki lehetett volna használni, a koncert első felében fotózás szempontjából nem volt éppen ideális a helyzet, és elég hülyén nézett volna ki a beszámoló, ha rajzolnom kellett volna fotók helyett.

Sajnos minden jónak vége szakad egyszer, így a Rómeó Vérzik is lassan levonult a ráadás számok után, a közönség folyamatos ovációja közepette. Koppányék láthatóan kiválóan érezték magukat, a koncert hibátlan volt, és a közönség is elégedett lehetett. A koncertet egy hajnalig tartó buli követette, ahol a helyi erők által válogatták a pörgős és kemény de bulizásra alkalmas metal muzsikákat. Ennek részleteiről nem számolhatok be, de annyit elárulok, hogy emlékezetes buli kerekedett belőle.

A történetet egy hazaút követte a még mindig teljes fordulatszámon pörgő Jim Fizzes legények, illetve Ermi társaságában, mai alatt végig üvöltött a rock’n’roll, nehogy elfelejtsük hol is jártunk.

img_4298Ermi aki a második bulit tolta le a Rómeó Vérzik gitárosaként, akkor még csak beugróként szerepelt, de kiválóan teljesített. Mind kiállásban, fazonban, megállja a helyét, a közönség felé szépen kommunikál, ahogy elő van írva, látványosan játszik, és élvezettel. Ezen az estén maximum pontszámot kapott volna, ha pontozásra kerül a sor, és valójában nem ért meglepetésként a hír, Ermi már csak egy bulit játszott kisegítőként, majd Koppányék úgy döntöttek, teljes értékű tagként csatlakozhat a zenekarhoz.

Egy korszak lezárult ezzel, hiszen Püke, hosszú évek óta a Rómeó Vérzik sorait erősítette, és most elváltak az útjaik. Ezt a döntést nehéz lehetett meghozni, és tiszteletben kell tartani. Reméljük Pükéről hallunk hamarosan és tovább vissza a rock’n’rollt más bandában, a Rómeó Vérzik zenekarnak viszont sok sikert, erőt, az eddigiekhez méltó dalokat, és hasonlóan kiváló dalokat kívánunk a továbbiakban is!